آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۷۵۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ساعت ۲۰:۲۴

تعاونی‌های خراسان‌شمالی ۶ هزار دلار کالا صادر کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: شرکت‌های تعاونی خراسان‌شمالی در شش ماه نخست سال جاری ۶۱۹۵ هزار دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه بیش‌ از ۴۰۰درصد افزایش یافته است.
تعاونی‌های خراسان‌شمالی ۶ هزار دلار کالا صادر کردند,

به گزارش عصراترک، به نقل از فارس مهدی اسلام‌خواه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی اظهارکرد: شرکت‌های تعاونی خراسان‌شمالی در شش‌ماهه نخست سال جاری ۶۱۹۵ هزار دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه بیش از ۴۰۰ درصد افزایش‌ یافته است.

وی گفت: شرکت‌های تعاونی خراسان‌شمالی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، فرش دستبافت، خدمات و تأمین نیاز فعالیت دارند که با توجه به ظرفیت‌های خوب خراسان‌شمالی ازجمله مرز مشترک با کشور ترکمنستان این صادرات شکل‌گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی افزود: شرکت‌های تعاونی استان در ۲ ماهه ابتدای سال جاری موجب اشتغال بیش از ۲ هزار و ۳۰۴ نفر شده است که باوجود تلاش‌های صورت گرفته و آموزش‌های ارائه‌شده در مناطق روستایی و کم برخوردار با توجه به توانمندی‌هایی که وجود دارد در آینده می‌توان شاهد تأسیس شرکت‌های تعاونی موفق با اشتغال‌های پایدار بود.

اسلام خواه تصریح کرد: سهم تعاونی های استان از ایجاد اشتغال در سال گذشته ۱۲.۵ درصد بود که این رقم امسال ۲۲.۵ درصد ثبت شده است.

پایان پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان