آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۷۵۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ساعت ۲۰:۱۵

کاهش ۲۱ درصد آمار متوفیان در تصادفات شهری

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه پلیس راه و راهور موضوع تسهیل در رفت و آمدها و کاهش حوادث رانندگی را به صورت جدی در دستور کار خود دارد، گفت: انتظار داریم تا رانندگان عزیز ضمن همکاری مستمر با پلیس، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
کاهش ۲۱ درصد آمار متوفیان در تصادفات شهری,

 

به گزارش عصراترک، به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار"سعید مطهری زاده" در حاشیه برگزاری ششمین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات و جانباختگان اظهار داشت: جلسه قرارگاه کاهش تصادفات و جانباختگان با هدف برنامه ریزی های دقیق با توجه به رفت و آمد های دانش آموزان و بارش نزولات آسمانی برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه با برآورد انجام شده شاهد کاهش 21 درصدی متوفیان در تصادفات شهری هستیم، افزود: از ابتدای سال جاری تا به امروز کل تصادفات در سطح شهرهای استان 1 درصد کاهش را نشان می دهد.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: در بررسی های بعمل آمده بخشی از تصادفات به عابران پیاده و موتورسیکلت ها مربوط می شود و انتظاری که داریم این است که عابران پیاده حتما از محل های تعیین شده رفت و آمد کنند و موتورسیکلت سواران نیز قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

سردار مطهری زاده با بیان اینکه در بحث حوادث ترافیکی جاده ای نیز به زودی طرح زمستانه اجرا می شود، گفت: برنامه ریزی های لازم برای کاهش نقاط حادثه خیز با همکاری دستگاه های مربوطه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم نیز با جدیت هرچه تمام تر تداوم خواهد داشت.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه بحث واژگونی ها سهم 30 درصدی در تصادفات را دارد، افزود: توصیه ما به رانندگان عزیز این است که در صورت رانندگی در سطح جاده ها حتما در زمان خستگی، در محل مناسب توقف کرده و بعد از استراحت رانندگی کنند.
سردار مطهری زاده به برخورد قانونی و جدی با خودروهای فاقد پلاک و یا پلاک مخدوش نیز اشاره کرد و گفت: تردد اینگونه خودروها در معابر ممنوع بوده و در صورت مشاهده حتما توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی در خراسان شمالی به وضعیت محور "دشت- جنگل گلستان" نیز اشاره کرد و افزود: در بارندگی اخیر این محور تخریب شد که با تلاش پلیس یک راه جایگزین برای تردد تعیین شده و لازم است تا مسئولان مربوطه اقدامات خود را با جدیت و به سرعت همراه با کیفیت لازم انجام دهند. 
انتهای خبر/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان