آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ساعت ۱۵:۲
مدیر کل بهزیستی استان؛

۹ مرکز نگه داری معلولین با ۳۵۰ معلول در شیروان فعالیت می کند

مدیر کل بهزیستی استان خراسان شمالی گفت: ۲۱ مرکز نگه داری معلولین در استان وجود دارد که از این تعداد ۹ مرکز با ۳۵۰ معلول در شیروان فعال است.
۹ مرکز نگه داری معلولین با ۳۵۰ معلول در شیروان فعالیت می کند,

به گزارش عصر اترک از شیروان، محسن توحیدی مقدم روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شیروان با اعلام این خبر اظهار داشت: سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی جامعه است و وظایف متعددی را بر عهده دارد.

وی افزود: ۵۵ فعالیت و ۱۵۷ وظیفه در سازمان بهزیستی وجود دارد که ۹۵ درصد فعالیت های ما در بخش خصوصی انجام می شود لذا مردم نقش مهمی در این سازمان دارند.

توحیدی مقدم گفت: در فعالیت های سازمان بهزیستی اولویت اول پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی است همچون غربالگری شنوایی که در بیمارستان ها داریم.

مدیر کل اداره بهزیستی استان ادامه داد: در استان ۲۱ مرکز نگه داری از معلولین وجود دارد که ۹ مرکز در شیروان هستند، حدود ۷۵۰ نفر در این مراکز نگه داری می شوند که از این تعداد ۳۵۰ نفر معلول ذهنی و ... در شیروان هستند.

توحیدی مقدم ادامه داد: اشتغال و مسکن هر ساله از سوی مقام معظم رهبری به آن توجه می شود به نوعی که در این شاخص تقریبا ۱۰۵ برابر رشد داشته ایم به طوری که سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که امسال به ۱۵۱ میلیارد تومان رسیده است.

وی عنوان کرد: ۱۳ خانه فرزندان در استان داریم که ۳ خانه آن در شیروان با نگه داری ۴۷ فرزند فعالیت می کند از ابتدای سال نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد یارانه سازمان افزایش پیدا کرده است.

محسن توحیدی مقدم خاطر نشان کرد: با پیگیری های شهرستانی، دومین مرکز کمپ ماده ۱۶ در شهرستان شیروان با ظرفیت ۱۰۰ نفر از ماه آینده شروع به کار خواهد کرد.

وی مناسب سازی معابر را مهم دانست و خاطرنشان کرد: جمعیت سالمندی در استان ۸/۴ است، در سال ۱۴۳۰ حدود ۳۰ درصد از جمعیت را سالمندان تشکیل می دهند بنابراین ۲۰ سال بعد باید مناسب سازی معابر را داشته باشیم، مناسب سازی معابر فقط برای معلولان یا جانبازان نیست بلکه برای مادران باردار و ...‌ است. توجه نکردن به مناسب سازی ترک فعل است.

 

امام جمعه شیروان در جلسه شورای اداری شهرستان شیروان با گرامیداشت یاد شهدا گفت: یکی از کارهایی که سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داد این بود که جبهه مقاومت را گسترده و متحد کرد و باعث تداوم این انقلاب شد.

حجت الاسلام حسین تکمیلی ادامه داد: شهید سلیمانی از افعانستان، ایران و عراق گرفته تا لبنان و یمن و بحرین یک جبهه متحد را شکل داد، جبهه ای که روز به روز به عظمت آن افزوده می شود.

وی ادامه داد: اگر گاهی برخی فتنه ها را می بینیم رمز و راز ان در بیانات مقام معظم رهبری است، نباید مانند کبک سر در برف کنیم.

امام جمعه شیروان خطاب به مدیران شهرستان دو توصیه به آنان کرد و گفت: اول باید خوب کار کنیم، دلسوزانه برای مردم کار کنیم. دوم بحث روشنگری را برای نیروها و خانواده هایشان داشته باشیم، هر کسی خانواده مدیریتی خود را با شیوه های مختلف تبیین کند.

 

فرماندار شهرستان شیروات با گرامیداشت یاد شهدا، امام شهدا و حاج قاسم گفت: باید متفاوت باشیم. با روش، با عملکرد و رفتار خوب با ارباب رجوع باید با دیگران و سایر دولت ها فرق کنیم.

دولت اسماعیل زاده اظهار داشت: امیدآفرینی به مردم با توجه به اغتشاشاتی که دشمن انجام داد لازم است، لذا مدیران باید در فضای مجازی و حقیقی اقداماتی که انجام داده می شود را بیان کنند.

وی اولویت اول در سال جاری را آب دانست و تصریح کرد: مدیران هیچ وقت مانع اقدامات اداره اب نشوند.

اسماعیل زاده در خصوص مسکن ملی توضیح داد و خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ جانمایی و هم کلنگ مسکن ملی زده شده اما برخی تشریفات و برخی مانع تراشی های استانی باعث عقب ماندگی شده است.

 

رئیس دادگستری بر عدم اختلافات در شورا تاکید کرد و گفت: در شورای شهر اصل را بر وحدت بگذارند و از تنازع دوری کنند

جعفری افزود: تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی طبق قانون جرم است و خصوصا این شخص اگر از کارکنان دولت باشد، هم قابل پیگیری است، انفصال از خدمت و هم محرومیت از حقوق اجتماعی را به بار دارد.

انتهای پیام/حق بین


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان