آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ساعت ۱۴:۱۵
مدیر امور عشایری شهرستان شیروان :

۸ میلیارد ریال اعتبار به عشایر سیل‌زده شیروان اختصاص یافت

مدیر امور عشایری شهرستان شیروان گفت: هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات خشکسالی برای جبران خسارت سیل‌زدگان زمستان سال ۹۹ به عشایر این شهرستان اختصاص یافت.
۸ میلیارد ریال اعتبار به عشایر سیل‌زده شیروان اختصاص یافت,

به گزارش پایگاه خبری شیروان به نقل از ایرنا علی ابراهیمی اظهار داشت: خسارت وارد شده به زیر ساخت‌های عشایری در بارندگی و سیل‌های زمستان سال گذشته این شهرستان ۳۰ میلیارد ریال برآورد شد و ۷۶۰ خانوار عشایری در اثر بارندگی های سیل آسا دچار خسارت هایی شامل تلفات دامی، تخریب جایگاه دام، تخریب محل زندگی و راه عشایری شدند.

وی تصریح کرد: تاکنون مقدار زیادی از این تسهیلات پرداخت شده و این هشت میلیارد ریال اعتبار نیز به زودی به ۲۵۰ خانوار از عشایر سیل‌زده پرداخت می شود.

 مدیر امور عشایری شهرستان شیروان گفت: این تسهیلات برای هر خانوار عشایری از ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می شود که متقاضیان دریافت این تسهیلات تا پایان تیرماه به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی در ادامه با تاکید بر دریافت کارت تردد توسط عشایر این شهرستان اظهار داشت: از این پس هر گونه تسهیلات، خدمات و آبرسانی به این قشر با کارت تردد عشایری ارائه  می شود که عشایر باید این کارت را به همراه داشته باشند.

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه، ۳۵۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان