آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۷۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ساعت ۹:۲۷
گزارش؛

عیدی قرمز کرونا به شیروان/ سوغات سفرهای نوروزی بیمارستان ها را شلوغ کرد

با آغاز فصل بهار و شروع سفرهای نوروزی، برگشت کارگران فصلی و مهمانان ناخوانده به شهرستان شیروان و تسریع یافتن ویروس کرونا در این شهر هم اکنون پس از مدت ها شهر شیروان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و از امروز مشاغل گروه های 2، 3 و 4 مجاز به فعالیت نیستند.
عیدی قرمز کرونا به شیروان/ سوغات سفرهای نوروزی بیمارستان ها را شلوغ کرد,

به گزارش پایگاه خبری شیروان، آمارها نشان دهنده رشد 50 درصدی تردد  به استان خراسان شمالی از ابتدای شروع تعطیلات نوروز 1400 است و این به معنای حضور میلیون‌ها  مسافر و زائر در استان است. مسافرانی که پس از بیش از یک سال از ممنوعیت‌ سفرها، بار سفر بسته و به قصد زیارت حرم مطهر رضوی و یا سیاحت در شهرهای شمالی کشور به شمال شرقی‌ترین استان کشور سفر کردند و حالا خطر کرونا و چرخش ویرس،  بیش از پیش احساس می‌شود.

 

افزایش سه برابری بستری کرونا در شیروان
معصومه هاشمی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به آمارهایی که روزانه اعلام می شود، تعداد بستری، تعداد تست های گرفته شده، 2.3 برابر در مقایسه با هفته اول نوروز افزایش  و تعداد موارد مثبت نیز 2.2 درصد افزایش پیدا کرده است.
 

هاشمی با اشاره به اینکه تعداد کل بیماران شناسایی شده اعم از بستری و سرپایی نسبت به هفته اول فروردین نسبت به اسفندماه سه برابر شده، گفت: ۶۵ درصد بیماران هم در هفته دوم عید با تریسینگ انجام شده شناسایی شدند و این به معنای این است که اکثر موارد ابتلاها در ایام نوروز خانوادگی و خوشه‌ای بوده است.
 

وی ادامه داد: این آمارها نشان دهنده این است که دورهمی ها در ایام عید رعایت نشده و مسافرت ها، دید و بازدیدها و افرادی که از شهرهای مجاور به محل زادگاه خود مراجعه کردند بیشتر شده که نتیجه آن کاملاً در شهر مشهود هست.

هاشمی در رابطه با کرونا انگلیسی گفت: در حال حاضر کرونای انگلیسی به همه جای کشور رسیده، به خصوص بعد از شروع شدن تعطیلات عید و مسافرت ها با توجه به اینکه ترددها خیلی آزاد بود اگر بخواهیم بگوییم در شیروان کرونای انگلیسی وجود ندارد حرف درست و حقیقی نزدیم.

سرپرست اداره بهداشت شیروان تصریح کرد: در ایام نوروز امسال مسافرت‌ به شهرستان علی الخصوص مناطق روستایی بسیار بود و متاسفانه اینکه تعداد مسافرت های امسال نسبت به سال قبل و سال های قبل تر که کرونایی وجود نداشت افزایش داشته است.

 

برگزاری مراسمات و مسافرتها شیروان را قرمز کرد

هاشمی با بیان اینکه شاهد افزایش تعداد مبتلایان و نمونه‌های مثبت در ایام نوروز بودیم، گفت: دلیل این موضوع تحت تأثیر قرار گرفتن شهر از مسافرتها و دید و بازدیدهای عید است که عادی انگاری این بیماری بین مردم شهرستان و عدم استفاده درست از ماسک یا عدم استفاده از آن و افزایش دورهمی، مجالس عروسی و عزا در این ایام تاثیر گذار بود.  

وی ادامه داد: مجالسی که در منازل و باغ ها انجام می شد هم بسیار بود، هم مردم و هم مسافرین دست در دست هم گذاشتن و به هر حال وضعیت شهرستان قرمز است و انتظار داریم با آموزش هایی که به مردم می‌دهیم و با شرایطی که مردم خواهند داشت و محدودیت‌هایی که در شهرستان هایی با رنگ قرمز اعمال خواهد شد بتوانیم سریعا به وضعیت قبل برگردیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: در روزها و هفته های اخیر به طور متوسط روزانه چیزی بین ۵ تا ۷ بیمار جدید بستری در بیمارستان داشتیم و از ابتدای فروردین تا به امروز پنج مورد فوتی متاسفانه داشتیم و در حال حاضر در شهرستان تعداد مثبت ها سیر صعودی پیدا کرده است و بعضی از روزها ممکن است که بالای یک سوم نمونه های ما مثبت بشوند.

 

تردد بیش از 325 هزار وسایل نقلیه در ایام نوروز به شیروان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با اعلام این خبر اظهار داشت: از 25 اسفندماه نهایت 15 فروردین ماه تعداد تردد وسایل نقلیه ورودی به شهرستان شیروان 325 هزار و 170 مورد است.

جعفر شهامت ادامه داد: همچنین تعداد تردد وسایل نقلیه خروجی از این شهر 332 هزار و 11 مورد گزارش شده است.
وی در باره تعداد مسافر جا بجا شده از ناوگان عمومی گفت: تعداد 466 مورد سفر توسط وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری از شیروان به داخل استان گزارش شده است که این میزان سفر شامل 4 هزار و 70 نفر مسافر می باشد.

شهامت خاطرنشان کرد: همچنین تعداد هزار و یک مورد سفر توسط وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس، مینی بوی و سواری از شهرستان شیروان به خارج استان گزارش شده است که این میزان سفر شامل 8 هزار 799 نفر مسافر می باشد.

 

بازید 1800 نفر از جاذبه های تاریخی فرهنگی شیروان در نوروز 1400

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان شیروان گفت: در ایام نوروز ۷۵ نفر در هتل های شیروان و ۶۵۶ نفر در بوم گردی ها این شهر مسافر پذیر بودند که در مجموع ۷۳۱ نفر مسافر در این مکان ها مستقر شده اند.

میثم زارع ادامه داد: از 25 اسفندماه لغایت 15 فروردین ماه ۱۷۹۸ نفر از جاذبه های تاریخی فرهنگی شهرستان شیروان بازدیدداشته اند.

وی خاطرنشان کرد: ۴۳ هزار ۳۱۸ نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۵۸۳ نفر از جاذبه‌های دست کند شهرستان شیروان بازدید داشته اند که در مجموع ۴۵ هزار و ۶۹۹ مورد بازدید از مکان های تفریحی و گردشگری شیروان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ احسان حق بین


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان