آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۳۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ساعت ۹:۳۷
جانبازان مدافع حرم خراسان شمالی:

همزمانی سالگرد سردار سلیمانی و اربعین شهید فخری زاده مقدمه انقلاب عظیم است

جانبازمدافع حرم خراسان شمالی گفت: تقارن اربعین شهادت شهید فخری زاده و سالگرد شهادت سردار سلیمانی بیانگر اتصال حرکتی عظیم و قدرتمند است که درنهایت به انقلابی عظیم ختم خواهد شد.
همزمانی سالگرد سردار سلیمانی و اربعین شهید فخری زاده مقدمه انقلاب عظیم است,

به گزارش پایگاه خبری شیروان، عطر شهادت فرزندان غیور ایران زمین نه تنها از خاک های جنوب بلکه از خرابه‌های شام و صحرای حلب به مشام ‌می رسد. رزمندگان مدافع حرم با حضور بی ادعا در میدان های نبرد علیه داعش، بی وفایی کوفیان را جبران کردند.

حمیدرضا پسندیده گفت: در اوج درگیری ها در سوریه در مقابل داعش طی سال های  94 و 95 ، علاوه بر نیروهای داخلی کشور سوریه، نیروهای مدافع حرم از کشورهای مسلمان دیگر نیز در این میدان حضور پیدا کردند و در این میان نقش بی نظیر سردار سلیمانی به عنوان فرمانده در شکست داعش جایگاه بی بدیل داشت.

به بهانه قرار گرفتن در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی با یکی از مدافعان حرم استان خراسان شمالی به گفتگو پرداخته ایم که از حال و هوای آن روزها می گوید.

این جانباز مدافع حرم که درسال 94 برای نخستین باز به عنوان نیروهای مدافع حرم عازم کشور سوریه شده بود، گفت: به صورت داوطلبانه و عاشقانه قدم در این میدان و انتخاب گذاشتم و بعد از پیگیری های مداوم این برکت قسمتم شد و حضرت زینب (س) مرا را طلبیدند.

وی ادامه داد: در مدتی که در سوریه در مقابل نیروهای داعش مشغول به مبارزه بودیم، به همراه همرزم شهیدم فیروزحمیدی زاده، عضو تیم خط شکن بودیم.

این جانباز مدافع حرم خاطرنشان کرد: درعملیاتی مشترک با نیروهای سوریه در آزاد سازی دو شهر شیعه نشین نبل الزهرا در شمال شهر حلب که چهار سال در سیطره تکفیری ها قرار داشت،  حضور داشتیم.

وی اضافه کرد: در ابتدای عملیاتی در بهمن ماه سال ۹۴ در اثر برخورد با تله انفجاری مجروح و بعد از یک شب اقامت در بیمارستان شهر حلب برای ادامه مداوا به کشور منتقل شدم.

وی یادآور شد: متاسفانه توفیق دیدار با سردار دلها را نداشتم، اما طی دیدارهایی که فرماندهان ما با ایشان داشتند، سردار سلیمانی مدافعان حرم خراسان شمالی را به این گونه توصیف کرده بودند که : " کلید فتح دو شهر شیعه نشین نبل و الزهرا بدست دلاورمردان مدافع حرم خراسان شمالی گشوده شد".

این جانباز مدافع حرم ادامه داد: شخصیت سردار پر افتخار اسلام اینگونه بوده است که رزمنده های ایشان از بین افراد دهه هفتادی که نه جنگ را دیده بودند و نه روزهای انقلاب را، اما این افراد به عشق حاج قاسم قدم در این میدان گذاشته بودند.

وی گفت: مدافعان حرم جوانانی بودند که با گذشتن از تمام تعلقات دنیایی، قدم به میدان نبرد با داعش و شهادت گذاشته بودند.

وی ادامه داد: در واقع این نشان دهنده این است که این افراد تربیت شده مکتب امام حسین(ع) بوده اند که با گذشت یک هزار و 400 سال از عاشورا با درک درست ازواقعه کربلا به حمایت از حضرت زینب(س) به میدان نبرد آمده اند.

وی با بیان اینکه همه مردم در تمام اقشار و جناح ها حاج قاسم را دوست داشتند، اظهار داشت: ایشان مصداق آیه شریف " یاایهاالذین امنوا و جاهدوا باموالهم وانفسهم مومنین" بودند که اگر راست میگویید هم مال بدهید وهم جان بدهید.

وی اضافه کرد: لحظه ای که خبر شهادت سردار را شنیدم، احساس کردم کل زندگی ام نابود شده است زیرا یکی از آرزوهای من دیدار با سردار بود که قسمت نشد .

این جانباز سرافراز با بیان اینکه متاسفانه بدلیل بیماری نتوانستم برای مراسم تشییع حضور پیدا کنم، گفت: به فرموده امام (ره) دفاع از مسلمانان نه مرز و نه جغرافیا می شناسد، بلکه باید مسیری را که سیدالشهدا انجام داده است را ادامه دهیم.

وی گفت: در موضوع مدیریت جبهه مقاومت اسلامی موظف هستیم که در بحث نظامی، علمی، پزشکی و پژوهشی گوی سبقت را از دیگر کشورها برباییم و به خودکفائی کامل برسیم و خط بطلان برتحریم دشمنان قسم خورده کشورمان بکشیم.

این جانباز مدافع حرم اظهار داشت: جوانان کشور باید با بصیرت انقلابی مسیر درست را از مسیر غلط تشخیص دهند و با هوشیاری گوش به فرمان رهبر فرزانه اسلامی باشند و بنا بر فرموده رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

وی در انتها در یک جمله تعریفش را از شخصیت سردار سلیمانی این گونه بیان کرد: شهیدحاج قاسم سلیمانی یک فرد نیست بلکه یک مکتب است و راه شهید سلیمانی را هزاران فخری زاده دیگر ادامه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: تقارن اربعین شهادت دانشمند هسته ای شهید فخری زاده و سالگرد شهادت سردار پرافتخار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی بیانگر اتصال عظیم و قدرتمند حرکتی است که هیچ گاه متوقف نخواهدشد و در نهایت انقلابی عظیم ایجاد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ حق بین


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار شیروان